به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی در حاشیه برگزاری جلسه کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهد که در شهرداری منطقه ۶ برگزار شد، اظهارکرد: متاسفانه مشکل ما این است که حاشیه شهر ثمره عقب ماندگی مدیریت شهری از مردم است.

وی افزود: مجموعه مدیریت شهری همیشه پشت سر مردم حرکت کرده‌است؛ اراضی بزرگ مقیاس به قطعات کوچکی تبدیل شده و مردم به صورت غیرمجاز ساخت و ساز کرده‌اند و این اتفاق نتیجه نبود طرح و برنامه مناسب توسط دستگاه های ذی‌ربط است.

رئیس کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهدمقدس گفت: یکی از اصلی‌ترین دیدگاه‌های ما پرداختن به مسائل عمومی است؛ مسائلی که مصالح عده زیادی از شهروندان و مردم در گرو آن است را در اولویت قرار می‌دهیم و پیگیری می‌کنیم.

نوروزی افزود: از جمله این مسائل میتوان به اتصال انتهای خیابان کوشش به خلج اشاره کرد؛ ساکنان به لحاظ تردد اتوبوس‌ها و کامیون‌ها از داخل بافت دچار مشکل بودند و لذا با پیگیری در اولویت قرار گرفت و اکنون در حال اجراست.

وی با بیان اینکه در سایر نقاط حاشیه شهر، محلات هدف بازآفرینی، نیز مردم با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که با مشارکت مالکین و شهرداری قابل رفع است، گفت: گروه های تسهیلگر در این نقاط مستقر شده‌اند تا نسبت به بهبود وضعیت و شرایط از طریق مشارکت مردم در تعیین سرنوشت خویش اقدام نمایند.

نوروزی بخش دیگر فعالیت های کمیته نظارتی را پرداختن به مسائل خاص شهروندان و رسیدگی به اعتراضات آنها نسبت به عملکرد شهرداری یا مساعدت دانست و گفت: متاسفانه در مناطق پیرامونی، مجموعه مدیریت شهری و راه و شهرسازی همیشه پشت سر مردم حرکت کرده‌اند؛ اراضی بزرگ مقیاس به قطعات کوچکی تبدیل شده و مردم ساخت و ساز کرده‌اند و این اتفاق نتیجه نبود طرح و برنامه مناسب توسط دستگاه های یاد شده است و علی رغم پیگیری های فراوان و تاکید شورای عالی شهرسازی از سال ۱۳۹۳ هنوز طرح پهنه‌بندی حریم شهر مشهد تهیه نشده است.