به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شورا تریبون
مراسم تجدید بیعت با امام زمان شنبه نهم ربیع الاول برابر با ۲۴ مهرماه توسط مجمع عهد همدلی در مشهد برگزار شد.
برپایی جشن عید بیعت امام زمان با سخنرانی حجت‌الاسلام عالی درباره همدلی شیعیان و محقق شدن شرط ظهور و مدیحه سرایی حاج جعفر ملائکه به همراه نوای شاد حسین حقیقی و با اجرای حامد عسگری برگزار شد.
جشن  عید بیعت از ساعت ۱۵ در عرصه میدان شهدا ابتدای خیابان شیرازی، با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت جدی پروتکل های بهداشتی پیش رفت. قرائت بیعت نامه با حضرت ولیعصر توسط مردم به این فضا معنویتی خاص بخشید.

حضور سید عبدالله ارجایی شهردار مشهد و حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی «مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی»
حسن منصوریان رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه و سیدحسین علوی مقدم  نایب رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری و حسین حسامی رئیس کمیسیون برنامه، بودجه، فناوری اطلاعات و منابع انسانی از دیگر رخدادهای این پاسداشت بود.
بعد از اذان مغرب کارناوال شادی دسته دسته مرد و زن مشتاق و شادمان از سرور اهل بیت را در خیابان صاحب الزمان مشهد گردهم آورد تا با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی مراسم شاد و مهیجی را ادامه دهند.
شایان ذکر است پذیرایی کودکان و خانواده های شرکت کننده با بادکنک های شاد و رنگی و سربند و پرچم هایی مزین به نام حضرت نماد عید بیعت بود.
این مراسم که به همت مجمع عهد همدلی و موسسه مصاف ایرانیان و مهدیاران برگزارشده بود در مرحله بعدی در رواق امام خمینی با حضور زوار و مجاورین ادامه یافت از نکات برجسته مراسم داخل رواق تقدیر از هیئات و تشکل های برتر مهدوی بود.
قرائت بیعت نامه توسط یکی از اعضا و قرائت دعا در آن صحن و سرا به همراهی مستمعین فضایی سراسر روحانی به آن مکان مقدس بخشید.
یادآور میشود مراسم عید بیعت همزمان با مشهد در هفت شهر تهران، شیراز، اصفهان، کرمان، اهواز، شاهرود و بیرجند برگزار شد.

خبرنگار:کیمیا خاکزاد