به گزارش شوراتریبون به نقل از به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی محمدرضا محمدی عصر امروز در نشست رونمایی از پوستر جشنواره عکس رضوی از برگزاری جشنواره عکس رضوی خبر داد.

محمدرضا محمدی عصر امروز در نشست رونمایی از پوستر جشنواره عکس رضوی اظهار داشت: جشنواره عکس رضوی با رویکرد مستند گرایانه برگزار می‌شود.

محمدی افزود: سال گذشته برنامه‌های متعددی در جشنواره امام رضا(ع) برگزار شد که یکی از این برنامه‌ها تئاتر کودک بود؛ امسال نیز جشنواره سراسری عکس رضوی مورد تصویب قرار گرفت و اجرا می‌شود.در این جشنواره محدودیت سنی وجود ندارد و رویکرد این جشنواره مستندگرایانه است.جشنواره امسال در سه بخش حرفه‌ای، تلفن همراه و اردوها برگزار می‌شود.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با اشاره به موضوعات تعیین شده در جشنواره امسال اظهار کرد: موضوعات جشنواره امسال در سه بخش معرفت و کرامت انسانی سیره حضرت رضا(ع) که شامل آداب زیارت، نماز، دعا، نیایش و ایثار و شهادت می‌شود برگزار خواهد شد؛ همچنین بخش اماکن متبرکه و آیین‌های دینی و مذهبی جهان اسلام و بخش عکاسی معماری و عکاسی از هنرهای اسلامی خواهد بود.

محمدی با اشاره به محل ارسال عکس‌ها برای شرکت در جشنواره گفت: آخرین مهلت ارسال عکس‌ها ساعت ۲۴ روز ۱۸ آبان ماه است.در بخش حرفه‌ای جشنواره ۸ اثر برگزیده خواهد شد و به سه اثر برتر نیز جوایز نفیسی اهدا می‌شود. ۶ برگزیده نیز در بخش ویژه که اشاعه و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب است خواهیم داشت؛ علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت نام در این جشنواره به سایت  www.khorasanphotographers.com
مراجعه کنند.

وی همچنین به حضور عکاسان در موکب‌های دایر شده اشاره و گفت: ۷۰ نفر از عکسان طی ۶ روز در یکی از موکب‌های دایر شده آستان قدس رضوی حضور خواهند داشت.

وی در پایان با اشاره به افراد فعال در حوزه هنری و سینمایی استان گفت: ۷۵۰ هنرجو، ۵۳۰ عضو پیوسته و ۸۴ عضو اصلی در حوزه هنری داریم که عضوهای اصلی سابقه کار بالای ۱۲ سال دارند.