به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، موسی‌الرضا حاجی‌بگلو با تصریح اینکه بر اساس رسالت کاری و نظارتی شورای شهر، بازدید میدانی از پروژه‌های فضای سبز در حاشیه شهر در برنامه اعضای شورا قرار گرفت، بیان کرد: در این بازدید برآنیم تا براساس داده‌های موجود برنامه‌ریزی کنیم و مشکلات را رفع کنیم. ما به‌دنبال احصاء نقاط ضعف و قوت فضاهای سبز مناطق کم‌برخوردار مشهد هستیم.

وی با اشاره به پایین بودن سرانه فضای سبز در حاشیه شهر مشهد، گفت: یکی از بازدیدها مربوط به پارک ۸۰ هکتاری بهار بود که ۴۰ هکتار آن آماده شده و به بهره‌برداری رسیده و ۴۰ هکتار دیگر نیز مانده است که باید راهکار تامین اعتبار برای عملیات اجرایی آن تامین شود.

حاجی‌بگلو با بیان اینکه یکی از اولویت‌های اصلی کمبود سرانه فضای سبز، نبود امکانات و اعتبارات است، افزود: با تامین اعتبارات، مشکل نبود امکانات برطرف می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: براساس رسالت کمیسیون‌های اقتصادی و برنامه و بودجه، توسعه فضای سبز، به‌ویژه در حاشیه شهر باید در اعتبارات سال آینده لحاظ شود و راهکار اقتصادی برای بهره‌گیری از ظرفیت پارک‌ها بیاندیشیم تا این منابع درآمدی پایدار برای تامین فضای سبز مناطق و پارک‌های درحال احداث فراهم شود.