به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، شورای اسلامی شهر مشهد در پیام خود به مناسبت فرارسیدن هفته تربیت بدنی و ورزش بر نگاه عدالت محوری به حضور بانوان در عرصه های ورزشی تاکید و مطرح کرد: به همین واسطه تلاش مدیریت شهری بر این است تا عدالت جنسیتی را در حوزه ورزش نیز به منصه ظهور بگذارد.

در متن این پیام آمده است‪:‬ «ورزش، شاکله اساسی تندرستی و سلامت و به تبع آن ارتقای ساختار جسمی و روحی جامعه است و تاثیرات شگرفی را در زندگی انسان ها می تواند از خود برجای گذارد.

توصیه به ورزش کردن در دین مبین اسلام بارها و بارها از سوی پیامبر اعظم(ص) و اهل بیت(ع) تاکید شده و همین موضوع نشان دهنده اهمیت بالای توجه به تندرستی و سلامت است تا جایی که نبی مکرم اسلام(ص)، سه ورزش شنا، اسب سواری و تیراندازی را لازمه یادگیری برای نوجوانان و جوانان دانسته اند.

ورزش چه در جایگاه همگانی و چه قهرمانی، رهاوردهای موثری را برای جامعه در برخواهد داشت و می تواند آتیه ای روشن را از حیث سلامت جسمانی و همچنین روحیه مطلوب برای زندگی انسان در میانسالی و کهنسالی به ارمغان آورد.

کشورهای پیشرفته ورزش و تربیت بدنی را به عنوان یک شاخص اساسی برای زندگی از همان سال های ابتدایی عمر یک فرد برای او در نظر می گیرند و از این رهگذر ریسک ها و هزینه های مترتب بر جامعه در دوران میانسالی و کهنسالی افراد را کاهش می دهند.

تلاش مدیریت شهری برای تحقق عدالت جنسیتی

خوشبختانه در کشور ما نیز در چند سال اخیر توجه ویژه ای به ورزش های پایه و همگانی شده است و به همین دلیل شاهد تمایل بسیاری از نوجوانان و جوانان برای حضور در رشته های ورزشی مختلف هستیم.

پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد نیز با همین نگاه آینده نگارانه، یکی از مهم ترین دستورکارهای خود را به موضوع ورزش همگانی به ویژه ورزش دوچرخه سواری معطوف کرده و از طرفی این مجموعه با تدوین آئین نامه حمایت از ورزش قهرمانی، حرکت در این مسیر مهم و کاربردی را هدفمند ساخته است.

همچنین ورود پارلمان شهری مشهد در دوره پنجم خود به قوام گرفتن تیم های فوتبال، والیبال، کشتی و بستکبال لیگ برتری استان و شهر، نشان دهنده اهتمام اعضای این مجموعه به سلامت و تندرستی شهروندان است.

از طرف دیگر این دوره شورای اسلامی شهر مشهد، نگاه عدالت محوری به حضور بانوان در عرصه های ورزشی داشته و به همین واسطه سعی کرده تا عدالت جنسیتی را در حوزه ورزش نیز به منصه ظهور بگذارد.

امید است به لطف خدا و در سایه توجهات ویژه حضرت رضا(ع) جامعه ورزشی استان خراسان رضوی و شهر مشهد همچنان در قله های رفیع اقتدار و افتخار بدرخشد.

شورای اسلامی شهر مشهد در پنجمین دوره کاری خود، فرارسیدن هفته تربیت بدنی را به تمامی خانواده بزرگ ورزشکاران و ورزش دوستان تبریک و تهنیت عرض می کند و از خداوند متعال بهروزی و موفقیت روزافزون را برای این عزیزان مسئلت دارد.»