تشکیل‌ سازمان بازآفرینی قوی‌ترین حرکت شورای پنجم شهر مشهد است.

به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احمد نوروزی ظهر امروز و در نشست تخصصی که با محوریت بازآفرینی شهری برگزار شد، اظهارکرد: بازآفرینی، فعالیتی اجتماعی، اقتصادی، شهرسازی و عمرانی بوده که موفقیت آن در گرو مدنظر قراردادن تمامی ابعاد آن است.

نوروزی افزود: شورای پنجم شهر مشهد سعی کرده ادبیات و فرهنگ بازآفرینی را وارد گفتمان مدیریت شهری نماید و با توجه به تخصصی بودن موضوع و عدم قابلیت اجرایی آن در ساختار معمول شهرداری، تشکیل سازمان بازآفرینی به تصویب رسید و دفاتر تسهیلگری فعال شدند.

وی با تاکید بر اینکه برای حل مشکلات اساسی باید به قدرت مردم باور داشته باشیم، گفت: اگر بتوانیم مردم را در راستای منافع و مصالح‌شان وارد عرصه کنیم، هر نشدی را شد می‌کنند.

نوروزی خاطرنشان کرد: بواسطه قدرت مردم هر اقدامی را میتوان انجام داد و این باور باید در بدنه شهرداری و تسهیلگران و مدیران ارشد نیز بوجود آید.

رئیس کمیسیون اقتصادی و سرمایه‌گذاری شورای شهر مشهدمقدس گفت: متاسفانه بسیاری از مسئولین‌ما، با هر رده‌ای، خود را بی‌نیاز از تجربیات دیگران و کسب علم می‌دانند که بسیار آسیب‌زاست؛ بویژه در مقوله پیچیده بازآفرینی محلات هدف.

نوروزی با بیان اینکه تشکیل سازمان بازآفرینی و حرکتی که برای نوسازی و بهسازی بافت های ناکارآمد شهری در مشهد شکل گرفته، قوی‌ترین حرکت در دوره شورای پنجم باشد، گفت: در این خصوص نیازمند حمایت متولیان هستیم و دفاتر تسهیلگری نقش بسزایی دارند.

وی خاطرنشان کرد: دفاتر تسهیلگری باید مجموعه‌ای باشند که مردم به راحتی بتوانند با آنها تعامل برقرار کرده و ایجادکننده انسجام در جامعه هدف باشند؛ گرچه کار با مردم سخت است و نیازمند سعه صدر بالا ولی بهترین نتیجه را بهمراه خواهد داشت.

نوروزی در پایان افزود: امیدواریم در کنار هم بتوانیم تشکیل‌ سازمان بازآفرینی را به خوبی پیش ببریم؛ تسهیلگری کار درستی بوده ولی مهم درست پیش‌بردن این کار است.