به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مومن حسینی روز پنجشنبه در جلسه علنی شورای اسلامی استان که با حضور علی نیکزاد نایب رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد اظهار داشت: همه می دانیم راه توسعه کشور از دموکراسی و مشارکت مجامع محلی می گذرد.

حسینی افزود: نقش دولتها در ملل توسعه یافته از نقش تامین کننده خدمات، به نقش توانمند کننده تغییر یافته است و دولتها باید بر بستر قانونی برای توسعه نهادهای محلی عمل کنند و قطار خدمات باید توسط مردم و مدیریت های محلی حرکت کند.

عضو شورای اسلامی خراسان رضوی گفت: نخستین مطالبه برای بازگرداندن شورا به جایگاه واقعی خود این است که خود را مجهز به قانون کنیم و از شورای عالی استانها تقاضا می کنیم در خصوص تدوین طرح ها و لوایح و تبدیل آنها به قوانین اقدام کنند تا جایگاه شوراها ارتقا یابد.

حسینی افزود: از مجلس شورای اسلامی هم می خواهیم برای بودجه ۱۴۰۱، برای شوراهای استان و شهرستان ردیف بودجه جداگانه ای قرار دهند.

وی ادامه داد: از دیوان عدالت اداری نیز می خواهیم زمینه ابطال قوانینی که منجر به محدود کردن شوراهای اسلامی بر خلاف قانون شده است را فراهم کنند.

حق جلسه اعضا شورای استان خراسان رضوی ساعتی ۵۴ هزار تومان است

همچنین در این جلسه منشی هیات رییسه شورای اسلامی خراسان رضوی با ارائه گزارش مالی سالانه گفت: مجموع اعتبارات شورای استان در سال جاری، ۱۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال است که سه میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال آن حقوق و مزایاست.

محمد ملازاده افزود: بیش از سه میلیارد ریال بدهی از دوره گذشته شورای استان به این دوره منتقل شده است که پیگیری و پرداخت این بدهی ها، نیازمند مصوبات شورای کنونی است.

وی مبلغ مصوب حق الجلسه اعضای شورا در سال ۱۴۰۰ را ساعتی ۵۴۶ هزار ریال عنوان کرد و گفت: با توجه به رای اعضا، نحوه بررسی برای پرداخت بدهی های شورای قبل در جلسه ای غیرعلنی بررسی می شود.