به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، معاون امنیتی سیاسی اجتماعی استانداری به عنوان رئیس ستاد انتخابات خراسان رضوی منصوب شد.

معاون امنیتی سیاسی اجتماعی استانداری خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اینکه خراسان رضوی ۱۲حوزه انتخابیه و۱۸کرسی نمایندگی مجلس شورای اسلامی را دارد اظهار داشت: باتوجه به رحلت آیت الله شاهرودی، انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در ۶استان از جمله خراسان رضوی همزمان با مجلس شورای اسلامی در۲اسفندماه سال جاری برگزار می شود.

حسن جعفری با بیان اینکه ستاد انتخابات صرفا در حوزه استان تعریف شده است و در شهرستان ها ستاد نداریم افزود: مهلت استعفای داوطلبان مشمول ماده ۲۹انتخابات حداقل ۶ماه قبل از ثبت نام است که با توجه به برنامه زمان بندی انتخابات ۱۰خرداد تا۱۶خرداد۹۸ می باشد.

جعفری تصریح کرد: افرادی که در آخرین روز مهلت مذکور استعفا دهند فقط در آخرین روز تاریخ ثبت نام۱۶آذرماه۹۸ می توانند ثبت نام کنند.

سخنگوی ستاد انتخاباتی خراسان رضوی یادآور شد: مهلت استعفا برای مدیران شاغل در وزارت کشور، آخرین روز فروردین ماه بود و در استان خراسان تنها فرماندار شهرستان کاشمر استعفا داده است که در صورت پذیرش استعفا، جایگزین وی منصوب خواهد شد.

جعفری با اشاره به اینکه تاریخ رسمی ثبت نام از طریق رسانه ها توسط وزارت کشور به استناد تبصره۶ماده۲قانون انتخابات است تاکید کرد: دستور شروع انتخابات و ثبت نام از داوطلبان به استناد ماده۴۵ قانون انتخابات از ۱۰آذرتا۱۶آذرماه ۹۸ می باشد و هیات های اجرایی به استناد ماده ۳۱، از ۱۰آذر تا۱۵آذر تشکیل خواهند شد.
وی خاطرنشان کرد: سوابق داوطلبان در مراجع چهارگانه به استناد ماده ۴۸قانون انتخابات به مدت ۵روز از هر استعلام و از ۱۰آذر ماه تا ۲۱آذرماه سال جاری بررسی می شود.

معاون امنیتی سیاسی اجتماعی استانداری خراسان افزود: صلاحیت داوطلبان در هیات های اجرایی پس از پایان مهلت ثبت نام به مدت ۱۰روز و از ۱۷آذر تا۲۶آذرماه بررسی خواهد شد.

جعفری در ادامه گفت: مراتب رد صلاحیت داوطلبان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه به استناد ماده۵۱، در ۲۷آذرماه ابلاغ می شود.

وی با بیان اینکه شکایت داوطلبان ردصلاحیت شده به هیات نظارت استان از۲۸ آذرماه تا ۱دی ماه۹۸ انجام خواهد شد افزود: رسیدگی به شکایات داوطلبان ردصلاحیت شده توسط هیات نظارت استان از ۳دی ماه تا۲۱ دی ماه اجرا خواهد شد.

جعفری تصریح کرد: مراتب تایید یا رد صلاحیت به داوطلبان توسط فرماندار مرکز حوزه انتخابیه ۲۰روز و از ۲۲دی ماه تا۱۱بهمن ماه ۹۸ ابلاغ می شود.

وی با اشاره به اینکه دریافت شکایت از داوطلبانی که تایید شده و توسط شورای نگهبان ردصلاحیت شده اند ۳روز و از ۱۲بهمن تا۱۴بهمن انجام می شود اظهار داشت: رسیدگی به شکایت داوطلبان توسط شورای نگهبان و اعلام به وزارت کشور از ۱۵بهمن تا۲۱بهمن انجام خواهد شد.

جعفری خاطرنشان کرد: اسامی نامزدها به مراکز حوزه های انتخابیه توسط وزارت کشور ۲۲بهمن ماه ۹۸ به صورت قطعی اعلام خواهد شد.

سخنگوی ستاد انتخابات خراسان تاکید کرد: انتشار آگهی اسامی نامزدهای تعیین شده توسط فرمانداران در ۲۲بهمن ماه انجام می شود.

جعفری با بیان اینکه جمع بندی،تهیه، تنظیم و انتشار آگهی انتخابات در سراسر حوزه های انتخابیه توسط هیات های اجرایی در ۲۲بهمن ماه انجام می شود افزود: تبلیغات انتخاباتی نامزدها از ۲۴بهمن آغاز و ۳۰بهمن به پایان می رسد و تبلیغات انتخاباتی نامزدها به استناد ماده۵۶ قانون انتخابات در ۱اسفندماه ممنوع خواهد بود.

وی در پایان گفت: هویت همه افراد مشارکت کننده به صورت کاملا الکترونیکی احراز می شود.