به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، محمدتقی شاهچراغی با اشاره به آخرین وضعیت واگذاری امانی واگن برای راه‌اندازی پروژه مترو اظهار داشت: مشکلاتی برای تحویل واگن از شهرداری تهران ایجادشده بود که در جلسه اخیر این مشکل رفع شده است.

شاهچراغی با بیان اینکه برخی ضوابط اداری در شهرداری و شورای شهر تهران برای تحویل واگن به مترو قم وجود دارد، افزود: در جلسه اخیر موضوعاتی مانند وثیقه مالی برای شرکت مربوطه مطرح بود که با هماهنگی‌ها این موضوع حل‌شده است.

وی با اشاره به پیگیری پروژه مونوریل و برخی از پروژه‌های مهم استانی و شهری در سفر آینده رئیس‌جمهور عنوان کرد: مونوریل قم ملاحظاتی داشته که باید بخشی به آن اضافه‌شده و با یک نگاه جدید این پروژه را پیش برد که سازوکارهای رفع مشکلات آن فراهم‌شده و کار به جاهایی رسیده و باید جلوتر برویم.

استاندار قم درباره آخرین وضعیت اختصاص ۵۶۰ هکتار از اراضی شهرک پردیسان قم برای اجرای طرح جهش مسکن گفت: پردیسان مشکلات خاصی داشته که در سال‌های گذشته برخی از این مشکلات رفع شده است، اما همچنان برخی از مسائل آن وجود دارد که بنا شد برای طرح جدید پیوست فرهنگی و آموزشی دیده شود که این موضوع را دنبال می‌کنیم.