به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، وحید اکلملی در سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با ارائه گزارشی از عملکرد اقدامات پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری اظهار داشت: مفتخریم که اخیرا شهرداری مشهد در حوزه پدافند غیرعامل، بین حوزه‌های کشوری، به عنوان حوزه برگزیده انتخاب شده است.

اکلملی با بیان اینکه در روزهای آتی، بزرگترین رویداد سایبری در مشهد رقم می‌خورد، افزود: این نشست با حضور دکترین نخبگان کشوری پدافند غیرعامل برگزار می‌شود و در آن سند راهبردی سایبری که در مشهدالرضا(ع) تدوین شده، به کل کشور ابلاغ می‌شود که افتخاری برای جهان‌شهر برکت و کرامت است.

رئیس گروه پدافند غیرعامل و پیشگیری از بحران شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات این حوزه در مقابله با کرونا بیان داشت: براساس پیشنهادی که ارائه شد، پایگاه‌های مدیریت بحران به مراکز تجمیعی واکسیناسیون تبدیل شد که ثمره آن، افزایش دوبرابری سرعت واکسیناسیون در مشهدمقدس بود.

اکلملی با اشاره به طرح دوام ثامن، گفت: تاکنون ۱۱ هزار نفر در قالب این گروه‌ها در مشهد آموزش دیده‌اند که در کشور بی‌نظیر است؛ هر نفر ۴۵ ساعت آموزش مقدماتی دیده است.

وی با بیان اینکه مشهدمقدس، به‌عنوان یکی از کلانشهرهای کشور که خوشبختانه در سال‌های اخیر حادثه بزرگی را تجربه نکرده است، افزود: در زمان وقوع بحران‌های آبشاری، اگر زلزله‌ای در مشهد یا شهری مثل تهران رخ دهد، بین ۴۰ تا ۵۰ درصد تلفات، ناشی از زلزله خواهد بود و ۵۰ تا ۶۰ درصد دیگر ناشی از حوادث ثانوی است.