به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون دیروز ۲۲مردادماه ۱۳۹۷ مراسمی باشکوه به میزبانی انجمن صنفی روزنامه نگاران اصفهان به مناسبت بزرگداشت روز خبرنگار  برگزار شد.
این برنامه با حضور جمع کثیری از خبرنگاران، عکاسان، فعالان حوزه رسانه و مطبوعات، شهردار، و برخی از مسئولین و مدیران شهری تشکیل شد که حضور هنرمند پیشکسوت اصفهانی هوشنگ حریرچیان به عنوان میهمان ویژه جلوه خاصی به این مراسم بخشید.

این مراسم با رونمایی از کتاب آثار منتخب نخستین جشنواره رسانه های مکتوب و مجازی همراه بود.

شهردار اصفهان در این مراسم اظهار داشت: خبرنگار کسی است که با قلم سروکار دارد و خداوند به این قلم سوگند یاد کرده است .
قدرت الله نوروزی افزود: امیدواریم همه شما بتوانید با صداقت، بگویید و بنویسید و امید را در دل ملت ایران بیفزایید.
نوروزی خاطرنشان کرد: خبرنگار کسی است که میتواند با نوشتن خود آتشی در جهان بیفروزد و یا صلح ایجاد کند که
وی تصریح کرد: امیدواریم با پرهیز از نقد در راه اصلاح امور جامعه تلاش کنید.
همچنین قدرت الله نوروزی پیشتازی در عرصه بیان را برای خبرنگاران آرزو نمود و اظهار داشت: این امر در سایه سار تلاش میسر است .
در حاشیه این مراسم  از سوی شهردار اصفهان و دوتن از نمایندگان شورا و خانه مطبوعات اصفهان ، مجموعاً  ۲۰ سفر مشهد به خبرنگاران به همراه یک نفر از اعضای خانواده شان، اعطا شد.
همچنین تقدیر از استاد هوشنگ حریر چیان به دلیل ۶۸سال فعالیت هنری در صدا و سیمای مرکز استان اصفهان و ملی از دیگر برنامه های این مراسم بود.

هوشنگ حریرچیان بازیگر طنزپرداز و گوینده رادیو ۸۶سالگی خود را آغاز نمود که بدین مناسبت هدیه ای از سوی شهردار اصفهان تقدیم ایشان شد.
حریرچیان بیان کرد:
آنچه خوبان همه دارند ؛ اصفهان به تنهایی دارد.
وی با اشاره به آثار باستانی، زیباییهای اصفهان، هنرمندان، آهنگسازان ،نوازندگان،شاعران اصفهانی و… اصفهان را شاخص دانست و در پایان  ایرانی بودن و اصفهانی بودن را از افتخارات خود دانست.

خبرنگار: ف.مستغنی