به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری هرمزگان ، آیت‌الله دکتر سید ابراهیم رئیسی ، رئیس جمهوری اسلامی ایران در جریان چهاردهمین سفر استانی خود و در بدو ورود به استان هرمزگان درباره اهداف و برنامه‌های این سفر، عنوان کرد:‌ شکل‌گیری استان هرمزگان همراه با مقاومت مردم در برابر متجاوزان بوده و تاریخ این استان ایستادگی ، شجاعت و شهامت مردم را ثبت کرده است .

رئیس جمهور با اشاره به اینکه پیش از انجام سفر ، هیات‌هایی به استان اعزام شده و با کمک نماینده محترم ولی فقیه ، استاندار و فعالان اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی نیازهای هرمزگان شناسایی شده است ، افزود: این استان در عرصه‌های تجاری ، معدنی ، صنعتی ، کشاورزی ، گردشگری و اقتصاد دریا زمینه‌ها و ظرفیت‌های بسیار خوبی برای توسعه دارد و با وجود این ظرفیت‌ها نباید شاهد برخی نارسایی‌ها ، فقر و بیکاری در استان باشیم .

دکتر رئیسی با بیان اینکه سطح بالایی از امنیت در استان برقرار است که باعث ایجاد امنیت مطلوبی در خلیج‌فارس نیز شده است ، اظهار داشت: لازم است از نیروهای مسلح استان که با حضور آگاهانه و بابصیرت خود توانسته‌اند به خوبی امنیت را در دریا و آسمان هرمزگان و خلیج‌فارس ایجاد کنند قدردانی کنم .

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: در پرتو امنیت موجود در هرمزگان می‌توان هر نوع سرمایه‌گذاری در استان را تضمین کرد و با اتکا بر این سرمایه‌گذاری‌ها بر توسعه هرمزگان همت گماشت . دولت سیزدهم برنامه‌ریزی‌های خوبی در راستای توسعه هرمزگان در عرصه‌های مختلف انجام داده تا بتواند در این زمینه گام‌های موثری بردارد و مردم و فعالان اقتصادی احساس کنند که در این جهت گام‌های موثری برداشته می‌شود .