به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان ، فرمانده و جمعی از اعضای ارشد ناوگروه پاکستان که از روز گذشته در راستای تبادل اطلاعات آموزشی و تحکیم روابط بین دو کشور در منطقه یکم امامت نیروی دریایی راهبردی ارتش مستقر هستند ، ظهر امروز دوشنبه با علی رئوفی معاون سیاسی ، امنیتی استانداری هرمزگان دیدار و گفت و گو کردند .

علی رئوفی در این دیدار گفت: سفرهای ناوگروه پاکستان به منطقه یکم نیروی دریایی نشانه عزم جدی دو کشور برای حفظ ثبات منطقه و توسعه روابط بین دو کشور است .

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی پاکستان به عنوان کشور برادر و همسایه شرقی ایران دارای اشترک های فرهنگی ، دینی و تعامل های تجاری و بازرگانی دیرینه هستند که همه این عوامل زمینه تقویت روابط را فراهم کرده است .

معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان همچنین با اشاره به نقش مهم کشورهای منطقه در برقراری تأمین امنیت ، تصریح کرد: کشورهای مسلمان منطقه با همکاری یکدیگر قادر هستند بدون نیاز به نیروهای فرامنطقه‌ای ، امنیت منطقه را تأمین کنند .

رئوفی ایجاد تفرقه بین کشورهای منطقه را هدف اصلی حضور نیروهای فرامنطقه ای عنوان کرد و گفت: کشورهای منطقه  باید با توسعه روابط ، تبادل اطلاعات و بهره گیری از اشتراک های فرهنگی و دینی موجود ، نقشه شوم کشورهای بیگانه را از ایجاد اختلاف بین کشورهای مسلمان خنثی کنند .

دریادار دوم علی خان فرمانده نیروی دریایی و ناوگروه پاکستان نیز در این دیدار ضمن قدردانی از میزبانی شایسته نیروی دریایی ارتش ، تبادل تجربیات و اطلاعات آموزشی و تقویت و تحکیم روابط بین دو کشور را هدف اصلی حضور ناوگروه پاکستان در منطقه یکم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران اعلام و با اشاره به مشترکات فرهنگی ، مذهبی و اعتقادی میان مردم ایران و پاکستان ، پیوند تاریخی میان دوکشور را بسیار قوی توصیف کرد و افزود: ما به واسطه همسایگی با جمهوری اسلامی ایران ، باید روابط خود را در حوزه دریایی و سایر زمینه ها ارتقاء دهیم .

علی خان تصریح کرد: نیروی دریایی ارتش ایران و پاکستان می توانند در راستای ارتقاء صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس و دریای عمان تعاملات بسیار سازنده ای را پیش بگیرند .

وی در پایان گفت: از آحاد ملت ایران به ویژه فرماندهان و کارکنان نیروی دریایی راهبردی ارتش بخاطر میهمان نوازی تقدیر و تشکر میکنم .

وابسته دریایی پاکستان در تهران ، دستیار فرمانده ناوگروه و فرماندهان ناوهای بحر مساح ، ناو هنگل ، ناو دهشت ، دریادار علی خان فرمانده ناوگروه نیروی دریایی پاکستان را همراهی می کردند .

نمایندگان سازمان حفاظت اطلاعات آجا ، رییس اطلاعات و عقیدتی سیاسی منطقه یکم نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار حضور داشتند .

امروز به دلیل ماموریت کاری و حضور استاندار هرمزگان در تهران ، معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان میزبان ناوگروه پاکستانی بودند .