به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استان ها، علیرضااحمدی در حاشیه برگزاری سی و یکمین اجلاس شورای عالی استان ها که (صبح پنج شنبه) در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اعتماد اعضای شورای عالی استان ها در انتخابات هیئت رئیسه امروز وظیفه سنگینی برعهده بنده قرار گرفت. تلاش خواهم کرد در این مسئولیت جدید به وظایف خود عمل کنم.

وی با اشاره به وظایف شورای عالی استان ها تصریح کرد: این  شورا ظرفیت و پتانسیل بسیار بالایی دارد. این نهاد می‌تواند طرح به مجلس ارائه کند و وظیفه بزرگی را در کشور دارد. در این دوره از شورای عالی استان ها نیز می خواهیم از این ظرفیت و فرصت استفاده کنیم و طرح های جدید را به مجلس شورای اسلامی ارسال کنیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها همچنین همزمانی فعالیت جدید مجلس یازدهم و شورای عالی استانها در سال سوم را به فال نیک گرفت و گفت: این همزمانی می‌تواند فرصت خوبی را برای مجلس و شورای عالی استان ها ایجاد کند و از این فرصت و ظرفیت به نحو مطلوب استفاده خواهیم کرد. این درحالی است که در سال های اخیر از ظرفیت شورای عالی استان ها برای ارسال طرح به مجلس استفاده نشده است.

احمدی همچنین به وظیفه نظارتی شورای عالی استانها اشاره کرد و گفت: این نهاد می‌تواند بر همه دستگاه‌های دولتی نظارت داشته باشد که این مقوله مغفول مانده و بنا داریم از این ظرفیت استفاده کنیم و امیدواریم با همکاری دولت و مجلس اتفاقات خوبی در کشور رخ دهد.

وی در ادامه سخنان خود در جمع خبرنگاران  به طرح جامع مدیریت یکپارچه شهری اشاره کرد و گفت: امیدواریم این طرح در مجلس یازدهم به نتیجه برسد و این مسئله می تواند منشا اثرات خوبی باشد.

نماینده استان قم در شورای عالی استان ها در پایان سخنان خود در رابطه با بودجه سالجاری شورای عالی استان ها، گفت: بودجه ای که برای امسال برای این نهاد درنظر گرفته شده است ۳۶ میلیارد تومان است. اما با توجه به شرایط به وجود آمده از کرونا هنوز این اعتبار در اختیار شورای عالی استان ها قرار نگرفته است. امیدواریم به زودی این اتفاق عملیاتی شود.