به گزارش شورا تریبون، در اولین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی از پوستر بازی تعاملی معمای یک و بیست ، در دبیرستان پسرانه بعثت مشهد رونمایی شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی در این مراسم ضمن عرض تسلیت رحلت عالم جلیل القدر حضرت آیت الله مصباح یزدی و همچنین عرض تبریک و تسلیت سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی، پروژه رونمایی شده را به لحاظ موضوع و قالب ارزشمند توصیف کرد و گفت: باطل را بایستی از همان مسیری که ورود پیدا می کند دفع کرد.
حسین شادکام تربتی افزود: فلسفه وجودی آموزش و پرورش تربیت است لذا محور هر شش ساحت ذکر شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت اعتقادی، فرهنگی و دینی می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه آشنا سازی دانش آموزان با فضاهای ارزشی و فضای راهپیمایی اربعین، ترکیب حقیقت و مجاز و تقابل فکری با موضوع غیر قابل تشکیک هولوکاست جلوه هایی از توجه دادن بازیکنان این بازی به ارزش های دینی و انقلابی است ، افزود: فلسفه وجودی آموزش و پرورش تربیت است لذا محور هر شش ساحت ذکر شده در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تعلیم و تربیت اعتقادی، فرهنگی و دینی می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان رضوی با اشاره به زیست بوم جدید در شرایط شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: فعالیت پرورشی به غلط انباشتی از اتفاقات فرهنگی چون مسابقات و جشنواره ها تلقی می شود، اما بایستی دید تا چه میزان این برنامه ها و فعالیت ها در تغییر نگرش و رفتار فرد موثر می تواند باشد.

مدیر مجتمع آموزشی بعثت نیز در این مراسم گفت: این بازی برای جوانان و نوجوانان طراحی شده است و دانش آموزان و مربیان سازنده این بازی کوشیده‌اند از طریق این بازی دانش آموزان را با مسائل مختلف سیاسی و اجتماعی به ویژه تحولات منطقه آشناتر کنند.

ولی زاده افزود: موضوع این بازی مبارزه با استکبار مقابله با داعش و تبیین نقش شهید سلیمانی در عقب راندن دشمن از منطقه است.
وی گفت: دانش‌آموزان از بستر فضای مجازی وارد این بازی می‌شوند، اما باید برای ادامه بازی وارد کار تعاملی شوند و اقداماتی را نیز خارج از بازی انجام دهند.
انتهای پیام/