به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، نائب رئیس شورای اسلامی اصفهان در نشستی با اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس، اظهار داشت: اصفهان شهری تاریخی و هنری است و صنایع دستی اصفهان می‌تواند اقتصاد بخشی از کشور را در دست بگیرد، در این راستا باید به صنایع دستی اصفهان توجه جدی شود.

ابوالفضل قربانی با بیان اینکه شهر اصفهان موزه ندارد و امیدواریم کمیسیون فرهنگی مجلس از احداث موزه در اصفهان حمایت کند. افزود: ابنیه تاریخی شهر اصفهان بر اساس نظر کارشناسان دو دهه آینده متاسفانه از بین خواهد رفت، در این راستا از کمیسیون فرهنگی مجلس درخواست می‌شود به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشد.

در ادامه این نشست، سخنگوی شورای اسلامی اصفهان با اشاره به اینکه در استان اصفهان حدود ۵۰۰ هزار نفر حاشیه نشین وجود دارد تصریح کرد: اخیراً طرحی برای ساماندهی به این محله‌ها ابلاغ شده است که کارایی لازم را ندارد.
علی صالحی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر اصفهان خواستار بازنگری در این طرح است تاکید کرد: این طرح از بالا ابلاغ شده و نظرات استان‌ها در آن دیده نشده است، همچنین وظایف دستگاه‌های مختلف به نحوی مشخص نشده که چرخه کامل در برخورد با کارتن‌خواب‌ها، حاشیه‌نشین‌ها و مهاجران مشخص باشد.

وی گفت: اکنون این افراد جمع‌آوری و نگهداری می‌شوند اما پس از سه تا شش ماه مجدداً به چرخه آسیب باز می‌گردند، بنابراین لازم است طرحی ارائه شود که این افراد به چرخه اقتصادی وارد شده و دلایل ریشه‌ای که منجر به ورود آن‌ها به آسیب‌های اجتماعی شده شناسایی و مرتفع شود تا به زندگی عادی بازگردند.

صالحی با اشاره به اینکه حرم حضرت زینب بنت موسی (س) ظرفیت جدیدی در اصفهان بوده و گردشگری شیعی را در این شهر رونق داده است بیان داشت: از این مکان مسیری برای پیاده‌روی اربعین ایجاد شده است؛ این مکان می‌تواند برای ایام حج هم به عنوان یکی از محل‌های گردشگری اسلامی دیده شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان به پروژه نیمه تمام موزه دفاع مقدس هم اشاره و تاکید کرد: موزه دفاع مقدس اصفهان بعداز سال‌های طولانی که از گلنگ‌زنی آن می‌گذرد، راه‌اندازی نشده است؛ با توجه به اینکه اصفهان بخشی از تاریخ دفاع مقدس است راه‌اندازی این مجموعه که با هزینه‌ای بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیارد تومان تکمیل خواهد شد برای این شهر ضروری است.

صالحی ظرفیت دهکده المپیک اصفهان را نیز یادآور شد و گفت: اخیراً یک استادیوم با حمایت صنایع و ۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری درون استانی به بهره‌برداری رسیده که بزرگترین طرح ورزشی پس از انقلاب است، اما همچنان سالن چند منظوره، پیست دوچرخه و ۶۰ درصد از مجموعه استخرهای آن تکمیل نشده است.

وی افزود: ظرفیت ملی قابل توجهی در اصفهان وجود دارد که می‌تواند جایگزینی برای مجموعه ورزشی آزادی باشد و تا آن مجموعه هم به عنوان یک سرمایه ملی کمتر مستهلک شود. بستر توسعه این مجموعه فراهم بوده و شهرداری و مجموعه‌های بزرگ ورزشی استان هم برای ساماندهی این مجموعه اعلام آمادگی کرده‌اند که اگر با حمایت ملی به بهره‌برداری کامل برسد می‌توان در حوزه اقتصاد ورزش هم از این ظرفیت استفاده کرد.