به گزارش خبرنگار پایگاه خبری شورا تریبون، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تربت جام با حضور در بقعه متبرکه سید قاسم انوار افزود: برای مردم این مسئله مطرح است که امامزادگان به دلیل ارتباط نزدیکشان با اهل بیت(ع) از جایگاه و تقرب خاصی نزد خداوند برخوردار هستند و به همین دلیل با حضور در بقاع متبرکه امامزادگان ضمن ادای احترام به ساحت مقدس این بارگاه‌های نورانی، ایشان را نزد امام معصوم(ع) واسطه قرار می‌دهند تا گره از مشکلاتشان باز شود.

احمد محمدیان به فرموده مقام معظم رهبری مدظله العالی«این امامزادگان ثروت و ذخایر معنوی کشور به شمار می آیند گفت: بقاع متبرکه باید به قطب فرهنگی تبدیل شود و  بقاع متبرکه می تواند چالش های فرهنگی را به حداقل برساند و در حال حاضر سه بقعه متبرکه شناسنامه دار  در شهرستان تربت جام وجود دارد  .

وی گفت:بقاع متبرکه همواره به عنوان پناهگاه توسل مردم به خداوند است و جهت فراهم ساختن مکان امن، جذاب و تاثیر گذار امروز بیش از گذشته در شهرستان تربت جام نیاز دارد و بقاع متبرکه ، محیطی  تاثیر گذار در تقویت رشد مردم، دین و اعتقادات مردم دارد.

رئیس اداره اوقاف وامور خیریه شهرستان تربت جام اعلام کرد: بقعه متبرکه سید قاسم از نوادگان امام موسی کاظم(ع) است  که در ۲۴کیلومتری تربت جام و در روستای تاریخی لنگر قرار دارد.

گفتنی است، در این مراسم معنوی از خادم و عضو  هیئت امنا بقعه متبرکه سید قاسم انوار تجلیل شد.

خبرنگار: عماد نوروزی، تربت جام.