به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، حسن موحدیان در آغاز سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس ضمن گرامیداشت هفته تشکیل بسیج مستضعفین، اظهار داشت: هفته بزرگداشت بسیج، بزرگداشت جانفشانی‌ها، ایثار و ازخودگذشتگی مردمی است که برای سربلندی این سرزمین از هیچ تلاشی فروگذار نکردند.

وی با بیان اینکه بسیج از پاکترین انسان‌ها، فداکارترین افراد و آماده‌به‌کارترین نیروهای جامعه و جوانان ایران عزیز تشکیل شده است، گفت: در دوسال اخیر شاهد اقدامات موثر این نیروهای مخلص و جان‌برکف در عرصه مقابله با ویروس منحوس کرونا بودیم؛ تلاش این عزیزان در بحث واکسیناسیون قابل تقدیر و تشکر است.

رئیس شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با اشاره به هفته کتاب و کتابخوانی، بیان داشت: حرکت در مسیر رشد و بالندگی جامعه، جز از طریق گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی امکان‌پذیر نیست.

موحدیان با بیان اینکه سرانه مطالعه در مشهدمقدس، نسبت به سایر شهرهای کشور از وضعیت مناسبی برخوردار است، گفت: در عین حال، نسبت به سرانه‌های جهانی، شرایط مطلوبی نداریم؛ امیدواریم با بهبود شرایط از حیث شیوع ویروس کرونا، بتوان گام‌های موثرتری در بحث ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی برداریم.

روز جهانی یادمان قربانیان حوادث ترافیکی، دیگر مناسبتی بود که رئیس شورای شهر مشهد در این جلسه به آن اشاره داشت و با بیان اینکه متاسفانه سالانه حدود ۲۳ هزار نفر را در سوانح و تصادفات از دست می‌دهیم، اظهارکرد: این آمار، جدا از تعداد افرادی است که دچار ضایعه نخاعی شده و طبیعتا به واسطه شرایط جسمانی از چرخه اقتصاد کشور خارج می‌شوند؛ عزیرانی که عمدتا جوان و نیروی کار کشور هستند.

موحدیان با بیان اینکه همه باید در جهت کاهش حوادث ترافیکی گام برداریم و تلاش کنیم، گفت: یکی از راه‌های تحقق این مهم، بهره‌گیری از ظرفیت فرهیختگان جامعه و گروه‌های نخبگانی است؛ شورای شهر و مدیریت شهری نیز در بحث فرهنگسازی و آموزش تلاش خواهد کرد.

وی با اشاره به لغو ممنوعیت تردد شبانه، گفت: مشهد از حیث شرایط کرونایی همچنان از شرایط مناسبی برخوردار نیست و همه باید قبول کنیم که همچنان شهروندان استفاده ماسک را مدنظر داشته باشند تا وارد موج ششم کرونا نشویم.

موحدیان با بیان اینکه سرمایه‌های زیادی را به واسطه کرونا از دست دادیم و هزینه‌های زیادی نیز صورت گرفته است، افزود: امیدواریم هرچه زودتر و تلاش و رعایت همگانی پروتکل‌های بهداشتی، این ویروس از بین برود.