به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، مرحله‌ نهایی سی‌وهشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آبان‌ و آذرماه ۱۳۹۸ در مشهد مقدس برگزار می‌شود.

افزایش مرحله منطقه‌ای به رقابت‌ها

سیدمهدی گتمیریان کارشناس مرکز قرآنی سپاه در گفت‌‌وگو با فارس از افزایش مرحله منطقه‌ای به مسابقات سراسری قرآن سپاه خبر داد و گفت: امسال برای اولین‌بار مرحله منطقه‌ای به مسابقات قرآن سپاه اضافه شده و برگزیدگان استان‌ها به صورت مجازی در ۱۰ منطقه کشور رقابت می‌کنند.

وی ادامه داد: این کار به افزایش سطح کیفی مسابقات کمک می‌کند و شرکت‌کنندگان در رقابتی سنگین‌تر از مسابقات استانی سنجیده می‌شوند و با آمادگی کامل گام در مرحله کشوری مسابقات می‌گذارند.

مرحله جدید به صورت غیرحضوری برگزار می‌‌شود

گتمیریان از برگزاری مرحله منطقه‌ای به صورت غیرحضوری خبر داد و گفت: یک تیم داوری متشکل‌ از اساتید قرآن شاغل در سپاه تشکیل شده و فایل‌های ارسالی از استان‌ها را قضاوت و نفرات برگزیده را معرفی می‌کنند.

برتری کارکنان سپاه در همه سطوح مسابقات قرآن نیرو‌های مسلح

کارشناس مرکز قرآن سپاه از کسب مقام برتر مسابقات نیروهای مسلح توسط کارکنان سپاه در همه سطوح خبر داد و گفت: سال گذشته کارکنان سپاه در همه رده‌های آقایان، بانوان، وظیفه و همسران مقام برتر مسابقات نیروهای مسلح را کسب کردند که این اتفاق نشان از سطح بالای قاریان و حافظان سپاهی دارد.

برگزاری مرحله نهایی آبان و آذر در مشهد

وی از برگزاری مرحله نهایی مسابقات در مشهد مقدس خبر داد و گفت: مرحله نهایی مسابقات در بخش بانوان آبان‌ماه و در بخش برادران آذر‌ماه به میزبانی مشهد مقدس برگزار می‌شود.