باقر خدادادی در گفتگو با خبرنگار شورا تریبون  با تاکید به اینکه کشت زعفران اشتغال زایی خوبی در منطقه ایجاد کرده است گفت: در هر هکتار در روز ۱۸۰ نفر مشغول به جمع‌آوری گل زعفران هستند که می‌تواند به اشتغال فصلی منطقه کمک شایانی نماید و باید از این کشت حمایت کرد.

وی دغدغه‌های کشاورزان در خرید حمایتی زعفران مهم برشمرد و افزود: زعفرانکاران شهرستان با توجه به کمبود نیروی انسانی، زعفران موجود خود  را به روش  «پوشال معمولی» تولید می کنند و اغلب فروشندگان گل زعفران به اتحادیه روستایی خرده مالکین هستند و همچنین  خرید حمایتی «زعفران مرغوب و نگین» از سوی تعاونی روستایی در دو گرید  با یکسری محدودیت ها قطعاً ظلمی بزرگ برای کشاورزان منطقه خواهد بود.

وی گفت: زعفرانکاران هنگام برداشت این محصول با کمبود نیروی انسانی مواجه هستند که هزینه سنگینی را برای کشاورز به همراه دارد و هزینه‌های موجود با توجه به  خرید موجود  قطعاً نارضایتی‌های به وجود آمده است.

مهندس خدادادی، علت کاهش ۱۰ درصدی زعفران امسال را گرمای هوا و محدودیت منابع آبی عنوان کرد و گفت: در هر هکتار  باید حداقل ۴ کیلو و هفتصد گرم زعفران خشک برداشت شود که عملکرد کشاورزان و نوسانات جوی در میزان برداشت مرتبط خواهد بود.

خبرنگار:علی نوروزی، تربت جام