به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون صبح امروز ۹۷/۰۱/۲۶ در بیست و نهمین جلسه علنی شورای شهر اصفهان، رییس شورای اسلامی شهر اظهار داشت: ارتش ایران از مردمی‌ترین ارتش‌های جهان است که در جهت حفظ ثبات و آرامش کشور تلاش می‌کند.

وی اذعان داشت: ارتش ایران پس از پیروزی انقلاب اسلامی مانع از نفوذ دشمن به وطن و تجزیه کشور شد و ما هیچگاه جانفشانی‌های ارتشی‌ها را فراموش نخواهیم کرد.

فتح الله معین ضمن تبریک سالروز تولد امام حسین (ع)  اظهار داشت: سوم شعبان روز ولادت امام حسین(ع) سمبل آزادگی، ایثار و فداکاری برای احیای دین پیامبر و جلوگیری از ظلم است.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) جایگاه ویژه‌ای نزد مسلمانان دارد، این امام همام روز عاشورا خطاب به لشکر کفر اعلام کردند اگر دین ندارید لااقل در دنیا آزاده باشید.

فتح الله معین با بیان آنکه در روزهای گذشته در خصوص تامین آب آشامیدنی استان اصفهان مباحث متعددی مطرح شد، گفت: روز سه شنبه از مدیرعامل آب منطقه‌ای و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان برای حضور در جلسه تلفیق دعوت کردیم تا برای عبور از این بحران بحث و تبادل نظر انجام شود.

وی اظهار داشت: شورای شهر اصفهان آماده هر گونه همکاری برای عبور از بحران است.

معین با تاکید بر اینکه برداشت‌های غیرمجاز در بالادست از محل حق‌آبه‌های مردم و آبی که صرف مصارف شرب و بهداشت مردم می‌شد، همچنان ادامه دارد، گفت : علیرغم تمام تلاش‌های صورت گرفته گاهی برداشت‌های جدید نیز در بالا دست اتفاق می‌افتد، اگر جلوی برداشت غیرمجاز گرفته شود و مصوبه ۹ ماده‌ای احیای زاینده رود اجرا شود، مشکلات کمتری وجود خواهد داشت.

وی ادامه داد: امروز در شهرها شاهد اعتراضاتی در خصوص عدم تامین حقوق قانونی کشاورزان هستیم که امیدواریم با جلوگیری از برداشت‌های غیر مجاز و تامین حقابه کشاورزان این اعتراضات پایان یابد.

رییس شورای شهر با ابراز آنکه در هفته گذشته گزارشی از معاونت خدمات شهری در خصوص برنامه‌ریزی در ارتباط با صرفه جویی در آب مصرفی شهرداری ارایه شد، گفت:  این موضوع به اثبات رسید که طی سال‌های گذشته شهرداری اصفهان برای آبیاری فضاهای سبز هیچ برداشتی از آب زاینده رود نداشته و تمام نیازهای آبی خود را از محل تصفیه پساب شهری تامین کرده است.

فتح الله معین با بیان اینکه شهرداری پیشگام در صرفه جویی مصرف آب بوده است، اظهار کرد: شهرداری اصفهان امسال معادل بیش از نیمی از آب مصرفی را به عنوان صرفه جویی در نظر گرفته است.

وی بر ضرورت تشکیل ستاد مبارزه با کم آبی و رفع مشکلات آن، تاکید و اظهار داشت: این مجموعه باید  بتواند در حفظ محیط سبز شهر بکوشد.