به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، محمد خلیل پور با اشاره به اینکه براساس آخرین مصوبه شورای عالی راه و شهرسازی  باید ۴۹ درصد از اراضی لشکر ۶۴ ارتش ارومیه در اختیار شهرداری ارومیه و ۵۱ درصد در اختیار ارتش قرار بگیرد، اظهار داشت: قرار شده است که امیر ارتش مصوبه شورای عالی راه و شهرسازی رو پیگیری کند؛ اگر نیروی زمینی ارتش مصوبه را قبول کند باید مصوبه اجرایی شود و اگر هم مخالفت شود همچنان طرح باقی خواهد ماند.

خلیل پور با اشاره به ساخت بیش از ۱۲۰ آپارتمان در اراضی لشکر ۶۴ ارومیه براساس طرح های مصوب شده ، تصریح کرد: یقینا احداث هرگونه سازه چه مسکونی و چه تجاری موجب بروز مشکلاتی در این منطقه خواهد شد لذا باید تدابیر خاصی انجام بگیرد.

وی بیان کرد: به جای احداث آپارتمان می توان از ظرفیت های اراضی لشکر ۶۴ ارتش برای توسعه بیمارستان ارتش و بین المللی کردن این بیمارستان براساس طرح جامعه سلامت استفاده کرد؛ به نظر میرسد با اجرایی کردن این طرح می توانیم در حوزه گردشگری بهداشتی گام موثری برداریم.

رئیس شورای شهر ارومیه تاکید کرد: شهر ما به این فضای سبز نیاز دارد تجاری کردن و احداث واحدهای مسکونی در این زمین می تواند سبب ایجاد مشکلات زیادی از قبیل ترافیک سنگین، آلودگی صوتی، آلودگی هوایی و… در سطح شهر ارومیه شود؛ به همین دلیل با ساخت و ساز در این مکان به شدت مخالف هستیم.

خلیل پور با اشاره به اقداماتی که در گذشته ما بین شهرداری و لشکر ۶۴ ارتش جمهوری اسلامی صورت گرفته است، گفت: برخی تعهداتی که از سوی مدیریت شهری قبلا و طی سی سال پیش انجام گرفته غیرقانونی است و امروز امکان اجرایی شدن وجود ندارد اما شهرداری ارومیه در صورت وجود توافقاتی باید به تعهدات خود عمل کند.

وی خاطر نشان کرد: امروز باید از آثار باستانی و فضای موجود این زمین حفاظت کنیم، ایجاد  سالن های نمایشی و تاریخی می تواند نقش مهمی در حفظ اراضی لشکر ۶۴ ارتش داشته باشد.