به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، ایمان فرهمندی درباره اجرایی شدن پروژه دوربرگردان زیرگذر آزادی به جانباز اظهار داشت: یکی از مشکلاتی که در بزرگراه آزادی وجود داشت، دسترسی همشهریان به بلوار جانباز از مسیر میدان قائم(عج) بود.

فرهمندی با اشاره به ترافیک همیشگی در بلوار استقلال و بلوار فردوسی، بیان کرد: ترافیک در این مسیر موجب تشدید راه‌بندان شده و دسترسی به مسیرهای غربی و مرکزی شهر با مشکل مواجه می‌شد.

وی تصریح کرد: در گذشته، دوربرگردانی همسطح و خطرناک در این منطقه وجود داشت که تصادفات سنگین و تلفات بسیاری را رقم می‌زد؛ از این رو لزوم احداث دوربرگردان غیرهمسطح در این مسیر، در دستور کار مدیریت شهری قرار گرفت و عملیاتی شد.

رییس کمیسیون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی مشهد بابیان اینکه دوربرگردان آزادی به جانباز با اعتبار ۷۰۰ میلیارد ریال در ۲۵۰ متری پل جانباز بازگشایی شده است، گفت: این دور برگردان با هدف تسهیل دسترسی همشهریان ساکن در بولوار جانباز و شهید فرامرز عباسی بازگشایی شده است و امیدواریم با بهره‌مندی همشهریان، شاهد کاهش بار ترافیکی در این مسیر باشیم.

فرهمندی با اشاره به انسداد دسترسی معابر فرعی محله آزادشهر در ضلع غربی بزرگراه آزادی، حدفاصل آزادی ۳۶ تا ۴۸ با اجرای این دوربرگردان، گفت: لزوم اجرای هر چه سریع‌تر پل محلی پیش‌بینی شده در داخل بافت مسکونی، باهدف تسهیل دسترسی شهروندان ساکن در این محدوده به منازلشان مورد تاکید است.

ف_نخعی