ایستگاه‌های استقبال از زائر نظر کمی و کیفی توسعه پیدا کرده‌اند.

به گزارش شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، احسان اصولی در پایان به گفتگو با خبرنگاران پرداخت و در تشریح جایگاه و اهمیت سامانه ارتباط مردمی ۱۳۷، اظهارکرد: محدودیت زمان سبب شده تا امکان پاسخگویی کامل و جامع به تماس‌های شهروندان وجود نداشته باشد ولی این حرکت و هم‌کلام شدن مستقیم با شهروندان در مرکز ۱۳۷ در قالب طرح چهارشنبه های پاسخگویی، امری پسندیده‌ است.

وی ادامه صحبت‌های خود را به ارائه گزارشی از سیاستگذاری‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، در حوزه گردشگری و زیارت پرداخت و گفت: براساس تاکیدات شورای شهر در این دوره، موضوعات مختلفی مورد توجه قرار گرفته که از جمله آنها می‌توان به حوزه فرهنگ میزبانی، فرهنگ خادمی امام‌رضا(ع)، به‌ویژه در مناسبت‌هایی که خیل انبوه ارادتمندان به اهل بیت به مشهد سفر می‌کنند، اشاره نمود.

اصولی خاطرنشان کرد: در بخش سخت‌افزاری نیز ایستگاه‌های استقبال از زائر را در ورودی شهر توسعه داده‌ایم؛ امسال هم ویژه دهه پایانی ماه صفر اعتباراتی به منظور ایجاد تسهیلات و زیرساخت‌هایی همچون سرویس بهداشتی، حمام و مکان‌هایی ویژه طبخ غذا برای نذورات مردمی و … در مسیر ورود کاروان‌های پیاده، به‌ویژه در مناطق ۷ و ۱۲ بعنوان دو ورودی اصلی شهر پیش‌بینی شده است.

کیفیت ایستگاه‌های استقبال از زائر

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس با تاکید بر اینکه این شهر محور وجودی خود را از بارگاه امام‌رضا(ع) دارد و دو مفهوم زائر و مجاور، مفاهیم اصلی شهر مشهد محسوب می‌شوند، گفت: در کنار بارگاه ملکوتی رضوی، ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی بسیار دیگری نیز همچون آرامگاه فردوسی و خانه‌های تاریخی و … وجود دارد که از جذابیت‌های خاصی برخوردار بوده و موجب افزایش ماندگاری زائران و گردشگران می‌شود.

وی با اشاره به توجه ویژه شورای پنجم نسبت به احیای منطقه تاریخی توس و تشکیل کمیسیون ویژه‌ای به همین منظور، به خانه‌های تاریخی پرداخت و افزود: بازسازی و نوسازی این خانه‌ها در دستورکار قرار گرفته و در حال استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و حمایت آنها هستیم.
اصولی در بخش دیگری به حوزه رسانه اشاره‌ای داشت و خاطرنشان کرد: در این حوزه مجموعه‌ای از فعالیت‌های چندجانبه پیش‌بینی شده و روابط عمومی شورای شهر به‌عنوان یکی از مبادی ارتباط شهروندان با اعضای شورای شهر ایفای نقش می‌کند.
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر افزود: مدیریت شهری مشهد از ظرفیت نشریه شهرآرا هم برخوردار است و در این دوره، رویکرد این مجموعه را به سمت رویکردهای مردمی و توجه ویژه مسائل شهر تغییر دادیم.

اصولی با بیان اینکه شهرآرا در سطح ملی خود را معرفی کرده و از ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و تخصصی صاحبنظران در تمامی حوزه‌ها، به‌ویژه شهری استفاده می‌کند، گفت: حوزه رسانه و ارتباط‌گیری شورای پنجم با مردم نیازمند تقویت است و در بودجه سال ۹۸ نیز تبصره‌ای تکلیف آور برای شهرداری معین کردیم که بر مبنای آن شهرداری باید برنامه جامع خود را درخصوص اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و رسانه ارائه دهد و راهبرد خود را در آن تعیین کند.

وی خاطرنشان کرد: این طرح در دست تهیه است تا به‌عنوان سند جامعی تنظیم و براساس آن عملکرد مجموعه مدیریت شهری در ارتباط با افکار عمومی مشخص شود که به زودی در کمیسیون فرهنگی ارائه خواهد شد.