اعضای دوره چهارم شورای اسلامی شهر مشهدمقدس با نماینده ولی فقیه در استان دیدار داشتند و برخی از اعضای شورا مطالب و سخنان خود را  بیان نمودند.

گزیده سخنان اعضای شورای اسلامی شهر با امام جمعه مشهدمقدس

به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، اعضای شورا، شهردار مشهد و دیگر مدیران شهری امروز با نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی دیدار و گفتگو کردند.

در این مراسم پس از صحبت های سرویها، رئیس شورای اسلامی شهر و سید صولت مرتضوی، شهردار مشهد، دیگر اعضای شورا نقطه نظرات خود را با امام جمعه مشهدمقدس در میان گذاشتند.

محسن انتظاری هروی در این جلسه اظهارداشت:علی رغم اختلاف صدایی که در کار وجود دارد، محور همدلی و همزبانی در عملکرد شورای چهارم شاخص بود؛ فرهنگ و مدیریت جهادی که مد نظر رهبری بود، در این دوره نمود واقعی داشت و به گونه‌ای نهادینه شد که آیندگان نیز بتوانند بر همین ریل و بستر حرکت کنند.

محمد سهیلی، نایب رئیس اول شورای اسلامی شهر مشهد نیز با بیان اینکه بحث بازخوانی بودجه ۹۵ منجر به ایجاد الگویی ارزشمند شد، تصریح کرد:در مدیریت شهری به رویکرد جدیدی رسیدیم که می تواند الگوی خوبی در مدیریت اصولگرایی باشد؛ سازوکارهایی دیده شده که با گذشته متفاوت است، اگر مجموعه ای بخواهد این شاخص ها را نادیده بگیرد، باید هزینه زیادی برای اداره شهر بپردازد.

در ادامه غلامحسین صاحبی به تشریح مسائل حاشیه شهر پرداخت و گفت:با توجه به اقدامتی که توسط شهرداری و شورای چهارم در این مناطق انجام شد، شورای بعدی مجبور به ادامه آنها هستند؛ اگر طرح فاضلاب در حاشیه شهر انجام می شود یا زیرساخت هایی ایجاد شده، باید دنبال شود زیرا این مورد و مواردی از این دست تبدیل به یک خواست عمومی شده است.

خلیل موحدی مصل دیگر عضو شورا بود که به طرح سخنان خود پرداخت و گفت:امروز رسانه در اذهان عمومی نقش اساسی دارد و به راحتی می‌توان خیلی از کارهای خوب را تبدیل به کارهای بد کرد؛ خیلی از کارهایی که در شهر صورت گرفته توسط رسانه‌ها به آن نمی پردازیم و جهت دهی فرهنگی کمتر از شیب خدمتی نیست.

وی افزود: نگرشی که سکولار بود و تبدیل به نگرش های ارزشی شده، ارزشمند است که متاسفانه به خوبی به آن پرداخته نشد.

محمد حسین جهانبخش نیز اظهارداشت:اگر شورا و شهرداری موفقیت هایی داشت، مرهون حمایت های امام رضا(ع) و هدایت های شما، امام جمعه مشهدمقدس، بوده است؛ برای موفقیت شورا و شهرداری از آبروی خود هزینه کردید.

وی افزود: در مشهد با اتفاقاتی که پیش آمد و مدیریتی که توسط دولت اتفاق افتاد، مهندسی انتخابات شکل گرفت که نتایج آن تا سال ها باقی خواهد ماند؛پیشنهاد می شود شورای عالی اصولگرایان شکل بگیرد و امادگی داریم این شورا را شکل دهیم تا مطالبه‌گری در قالب یک تشکل ساماندهی شده باشد.

جهانبخش خاطرنشان کرد: اگر قرار است مطالبه گری صورت گیرد باید از جانب این مجموعه باشد تا بتواند زحمات ۴ ساله شورای چهارم و شهرداری را از طریق رسانه ها منعکس کند.

براتعلی خاکپور آخرین عضو شورای اسلامی شهر مشهد بود که در جلسه امروز صحبت کرد و گفت:با وجود اینکه برخی تصمیمات را به دلیل شرایط زمانی، مناسب نمی‌دیدم و بازتاب سیاسی آن را در نتیجه انتخابات مشاهده کردیم، شورا و شهرداری همواره با نگاهی کارشناسی در زمینه های مختلف ورود پیدا کردند.