به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، علی قربانی در بازدید از دهیاری های چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: بسیاری از دهیاران بیش از یک دهه عمر خدمتی خود را به عنوان دهیار مشغول فعالیت هستند و ممکن است پس از آن از سوی شوراها انتخاب نشده باشند، از همین رو برای رفع دغدغه دهیاران و بهره‌گیری از ظرفیت تجربه و توانمندی این افراد، اصلاحیه آیین نامه استخدامی دهیاران تهیه و برای سیر مراحل تصویب به دولت تقدیم شده است و در کمیسیون اجتماعی در دست بررسی است.

قربانی افزود: در این آیین نامه تاکید شده است دهیارانی که دو دوره متوالی یا سه دوره متناوب در پست دهیاری خدمت کرده باشند و پست و شرایط احراز پست در دهیاری را دارا باشند طی فرایند قانونی به کارگیری می شوند.

وی با اشاره به توزیع ۶ هزار میلیارد تومان اعتبار بین دهیاری‌های کشور در سال گذشته، تصریح کرد: از این میزان چهارهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان آن استانی توزیع شده است که تلاش می‌شود عدالت در توزیع اعتبارات در دستور کار قرار گیرد.

معاون امور دهیاری سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، خاطر نشان کرد: در سال جاری نیز اعتباراتی به منظور کمک به اجرای پروژه های نیمه تمام دهیاری ها با هماهنگی معاون امور عمرانی استانداری تخصیص داده می شود.

قربانی بیان داشت: لایحه اصلاح و الحاق موادی به ماده واحده قانون تاسیس دهیاری های خودکفا برای سیر مراحل قانونی تصویب از سوی دولت تقدیم مجلس شده و انتظار می رود با توجه به اهمیت موضوع ، سریع‌تر در دستور کارنمایندگان قرار گیرد.

وی با اشاره به افزایش سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از مالیات بر ارزش افزوده، خاطرنشان کرد: سهم شهرداری‌ها و دهیاری‌ها از سه درصد مالیات بر ارزش افزوده به چهاردرصد افزایش یافته است که از اول دی ماه امسال اجرایی می‌شود.

معاون امور دهیاری سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور با بیان اینکه دهیاری‌ها ۴۸ وظیفه برعهده دارند، تصریح کرد: برخی از این وظایف ذاتی است که باید در اولویت دهیاران قرار گیرد و برخی در زمینه همکاری در انجام وظایف دیگر دستگاه ها است.