به گزارش شورا تریبون، باحضور مجتبی محمودی مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی ، عباسعلی بادیانی مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاران شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد ، تفاهم نامه ای بین خانه مطبوعات خراسان رضوی و شرکت تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد به امضا رسید.
تعهدات این تفاهم نامه پیرامون تسهیل گری و آموزش برای اصحاب رسانه که علاقمند به تولید هستند تهیه و تنظیم شده و هر کدام از طرفین در اجرای آن موظف به عمل به تعهداتشان می باشند.
مجتبی محمودی مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی در این نشست که در محل هتل سلام مشهد برگزار شد ، گفت: از رسانه‌ها می‌خواهیم بر مبنای رسالتی که برعهده دارند قلم در مسیر تعالی کشور و شکست دشمن ، هم‌افزایی و همدلی بیش از پیش مسئولان ، بزنند.
وی افزود: امروز رسانه به عنوان یک قدرت محسوب می شود و مسئولانی که ارزش و اهمیت این مقوله را درک کرده اند رابطه خود با رسانه ها و تعامل با انها را افزایش می دهند. زیرا این موضوع فرصت ارزشمندی برای خدمت بهتر انها به مردم فراهم می کند.
مدیرعامل خانه مطبوعات خراسان رضوی ادامه داد: جای خالی ضلع رسانه در مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی که در خراسان رضوی اجرا می شود احساس می گردد از این رو از استاندار محترم تقاضا داریم این مثلث را به مربع تبدیل کرده و ضلع رسانه را به آن بیفزایند.
عباسعلی بادیانی مدیرعامل شرکت تعاونی دهیاران شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد نیز در این نشست خبری گفت: دهیاری‌های شرق بخش مرکزی شهرستان مشهد در سال ۱۳۸۷ تاسیس شده است و بخش مرکزی این شهرستان با ۶ دهستان و ۵۰۰ هزار نفر جمعیت بزرگترین بخش روستایی کشور است که شامل دهستانهای تبادکان، کارده، کنه‌بیست، توس، میان ولایت و درزآب می‌باشد.
وی با تشکر از خبرنگاران به عنوان یک قشر دلسوزو زحمتکش افزود: از ابتدای امسال تاکنون از هزار و ۳۱۶ ساخت و ساز غیرمجاز در روستاهای این بخش جلوگیری شده است.
بادیانی ادامه داد: این شرکت تعاونی به عنوان معین اقتصادی منطقه ۳خراسان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در زمینه های مختلف از جمله اطلاع رسانی، آموزش، تولید ماسک و ماده ضدعفونی با همکاری کارگاه های تولیدی، اتحادیه بانوان خیاط مشهد و برخی از شرکت های خصوصی فعالیت های ارزنده ای را انجام داده است به طوری که ۵۴۳هزار ماسک قابل شستشو و یک بار مصرف را تولید و از طریق زنجیره فروش با قیمت مناسب در اختیار مصرف کنندگان قرار داد.
وی ضمن انتقاد از اینکه بخش بزرگ مرکزی مشهد با یک بخشداری اداره می شود، افزود: امروز ه کمبود مواد اولیه تولید ماسک نفس تولیدکنندگان و کارگاه های پوشاک که تغییر کاربری داده اند و به سمت تولید ماسک روی اورده اند را گرفته است.
بادیانی ضمن تشکر از اقدامات ارزشمند دکتر شیران خراسانی نماینده سابق مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در جهت تلاش برای تخصیص قیر مورد نیاز روستاهای بخش مرکزی مشهد افزود: روستاها مهد تولید و تولد هستند از این رو باید از همه ظرفیت ها برای ماندگاری مردم در روستاها و جلوگیری از مهاجرت آنها به شهرها استفاده کرد.
رئیس بهزستی شهرستان مشهد نیز در این نشست گفت: ۳درصد جامعه هدف بهزیستی کشور در مشهد حضور دارند.
محمد مروی افزود: ماهیانه مبلغ ۶ میلیارد و ۱۰۰ تومان به ۳۸ هزار ۶۱۰ خانوار مستمری بگیر تحت پوشش اداره بهزیستی مشهد پرداخت می‌شود.
وی خاطرنشان ‌کرد: طبق برنامه باید در هر سال ۱۰ درصد جمعیت مستمری‌بگیربهزیستی توانمند شده و از چرخه حمایتی خارج شوند از این رو بنا داریم امسال برای ۱۱۷۶ نفرمددجوی این سازمان فرصت شغلی ایجاد کنیم اگرچه یکی از معضلات اصلی که مددجویان در زمینه تولیدات محصولات با آن مواجه هستند نداشتن دانش کافی در زمینه فروش آنها است.
مروی افزود: در سال جاری تسهیلات ۲ میلیارد تومانی به کارفرمایانی که ۴۰مددجوی بهزیستی را بکارگیری کنند پرداخت خواهد شد ، همچنین از محل اعتبارات بنیاد مستضعفان مبلغ ۱میلیارد تومان برای پرداخت به مددجویان بهزیستی مشهد که اشتغال انها در دوران کرونا دچار خسارت شد در نظر گرفته شده است که افراد به تدریج در حال معرفی به بانک عامل هستند.
در این نشست همچنین تفاهم نامه های جداگانه ای بین تعاونی دهیاری های شرق بخش مرکزی مشهد با اداره بهزیستی مشهد و مرکز نوآوری شهرداری مشهد به امضا رسید.