به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، محمدحسین دهناد با اشاره به لایحه اخذ مجوز به‌کارگیری نیروی انسانی برای سازمان قطار شهری و برگزاری مناقصه جهت انعقاد قرارداد با شرکت تأمین نیروی ذی صلاح اظهار داشت: فاز نخست قطار شهری در شُرف تست گرم بوده و نیازمند تأمین نیروی متخصص هستیم.

دهناد بااشاره به اینکه ایستگاه شهید مطهری و ایستگاه میدان کشاورز نزدیک به افتتاح است، گفت: سازمان قطار شهری با تغییر چارت، نیازمند تأمین ۵۶ نیروی متخصص بوده که ۲۵ نفر از این افراد باید دوره‌های تخصصی را بگذرانند.

وی تصریح کرد: دوره این افراد ۶ ماه زمان می برد و ۱۰ نفر برای راهبری قطار، ۱۰ نفر برای سیستم‌های نت و تجهیزات و ۵ نفر برای مرکز کنترل و اتاق فرمان در تهران و مشهد دوره خواهند دید.

رئیس کمیسیون عمران و حمل‌ونقل شورای اسلامی شهر قم با اشاره به محدودیت‌های استخدامی بیان داشت: با توجه محدودیت‌ها و افتتاح قطار شهری نمی‌توانیم مستقیم نیرو جذب کنیم و عملاً شرکت تخصصی نیز برای تأمین نیرو وجود ندارد و این افراد بدنه سازمان قطار شهری را تشکیل خواهند داد.

دهناد، بابیان پیشنهاد مشاور سازمان قطار شهری برای ایجاد معاونت بهره‌برداری گفت: براساس پیشنهاد مشاور، سه اداره ایستگاه و نت، اداره عملیات و تجهیزات متحرک و اداره مهندسی و کیفیت راه‌اندازی خواهد شد.