به گزارش شوراتریبون به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر مشهدمقدس، عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهدمقدس گفت: اصلی‌ترین تمرکز شهرداری منطقه ثامن طی ۲ سال گذشته، براساس تاکیدات شورای شهر، بازگشایی خیابان‌ها، ره‌باغ‌ها، خیابان‌های شعاعی و ایجاد فضای سبز بوده و دستاوردهای خوبی نیز کسب شده است.

بتول گندمی در نشست اعضای کمیته نظارتی شماره ۴ با ساکنان محله دریادل واقع در منطقه ثامن شهرداری مشهد با بیان اینکه شورای پنجم تمرکز خود را به حفظ ساکنان در بافت پیرامونی حرم مطهر معطوف کرده است، گفت: دفاتر تسهیلگری با همین رویکرد ایجاد شده‌اند تا همزمان با اجرای طرح نوسازی و بهسازی، مردم در اجرای این طرح در محل سکونت خود مشارکت داشته باشند.

وی در ادامه اظهارکرد: ساکنان، با این بافت و محله خود خو گرفته‌اند و خاطرات بسیاری دارند؛ مخالف خریداری املاک و اراضی توسط شهرداری و ساخت مجتمع های تجاری و اقامتی به جای آنها هستیم.

گندمی افزود: اصلی‌ترین تمرکز شهرداری منطقه ثامن طی ۲ سال اخیر، براساس تاکیدات شورای شهر، بازگشایی خیابان‌ها، ره‌باغ‌ها، خیابان‌های شعاعی و ایجاد فضای سبز بوده و در گزارش عملکرد منطقه هیچ موردی مبنی بر تملک نیست.

عضو کمیته نظارتی شماره ۴ شورای شهر مشهد خاطرنشان کرد: امیدواریم با حمایت و هدایت شورا و نمایندگان مجلس، بتوان ۳۱۰۰ میلیاردتومان اوراق مشارکت را جذب کرد تا از این طریق داستان ۲۴ ساله طرح نوسازی و بهسازی بافت پیرامونی حرم مطهر رضوی جمع شود.

گندمی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: کمیته نظارتی در منطقه ثامن هر ۳ هفته یک بار برگزار می‌شود و هرکدام از شهروندان میتوانند درصورتیکه از طریق شهرداری به نتیجه نرسند، مسائل خود را در این کمیته مطرح و پیگیری نمایند؛ نگاه ما، نگاه حل مشکل است و در حد وسع و اختیارات خود همواره سعی کرده‌ایم مشکل شهروندان را حل کنیم.

اصلی‌ترین سیاست شورا در منطقه ثامن بازگشایی خیابان‌ها