درحالیکه این روزها سید عبدالله ارجایی به عنوان یکی از گزینه های جدی وزارت کابینه آیت الله رییسی مطرح است و علاوه بر آن از وی به عنوان یکی از گزینه های جدی استانداری خراسان رضوی نیز یاد می شود اما این روزها درخواستها برای حضورش در قامت شهردار مشهد جدی تر شده است.

این نکته خیلی مهم است که:

سید عبدالله ارجائی برای شهرداری کلانشهر مشهد؟ 

یا شهرداری مشهد برای سید عبدالله ارجائی؟

قطعا ارجائی با آمدنش به شهرداری مشهد  و چشم پوشی از برخی مزایای پایتخت نشینی و با توانمندیهایی که دارد میتواند بستر مناسبی برای پیشرفت و  تقویت شهرداری مشهد در تراز یک کلانشهر اسلامی با خاستگاه جهانشهر برکت و کرامت داشته باشد.

ضمن ارادت به همه ۹ نفر نامزدهای پیشنهادی شورای برای پست شهرداری مشهد  و عرض ارادت خاص به دوستان و اساتید بزرگوارم که در بین این ۹ نفر سالهای سال است با ایشان ارتباط بیشتر و صمیمانه تری دارم ولیکن این چند سطر را صرفاً برای شخص خودم و اطلاع برخی دوستان عزیزم دلنوشته می نویسم و امید که برداشت دیگری نشود….

آقاسید عبدالله ارجائی عزیز  را حداقل بیش از  ۱۶ سال است(قبل انتخابات ۱۳۸۴)  که از نزدیک می شناسم.

از جوانان و البته مدیران لایق و خوش فکر انقلابی که شاخصه مهمش تقوی ؛ تدین و خوش فکری است که همیشه در عرصه های فرهنگی به دنبال کارهای تمیز فرهنگی و ماندگار و فاخر است.

در حوزه های تخصصی نیز پیگیر و مستمر با انگیزه خدمت جهادی و به نظرم با شناختی که از شهر مشهد و مشکلات و معضلات حاشیه شهر و مخصوصا چالشهای حریم شهر و نیازهای جهانشهر و کلان شهر مشهد مقدس برای ارتقاء  داریم نیاز به چنین مدیر فعال ؛ خلاق و با انگیزه کاری بالا و سوابق درخشان مدیریتی که مهمترینش پاکدستی و سلامت کاری است قطعا مشهد الرضا( ع) بهتر از قبل در ایران و جهان بدرخشد ….

 بنطر من مهمترین شاخصه شخص شهردار مشهد باید سرعت عمل در کار ؛  دقت در تصمیم گیری و خلاقیت در ایده پردازی و اعتقاد جدی و عملی به کار تیمی و تشکیلاتی است که از وجوه متمایز کننده آقای ارجائی با خیلی از دوستان هم سن و سالش و بلکه نقطه قوت  ایشان  در مقایسه با مدیرانی است که حداقل ۱۰ الی ۲۰ سال از ایشان بیشتر تجربه و سابقه کار کردند میباشد ؛  این ذکاوت و هوشمندی که بنظر نگارنده این سطور منشاء ذاتی و برخاسته از تقوی و پاکی منش و صداقت کاری ایشان است خیلی برای شهرداری مشهد لازم است.

امید که دوستان شورای اسلامی شهر مشهد مقدس در لیله القدر دوره چهار ساله خدمت جهادی در شورای اسلامی که انتخاب و انتصاب شهردار مشهد است شخصی را برگزینند که منشاء و مایه افتخار برای جبهه انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی ایران و پیشگام در خدمت جهادی برای ملت عزیز باشد.

و این خیلی مهم است که شهردار مشهد برای شهرداری کار کند یا شهرداری برای شهردار ؟؟

 

پس به دنبال این باشیم که شهردار مشهد باید

شرف المکان بالمکین باشد و مانند ارجائی برای شهر مشهد الرضا علیه السلام کار و خدمت نماید

 

محمدفانی

مدیر مسئول پایگاه خبری شورا تریبون

و نایب رئیس سابق شورای اسلامی شهرستان مشهد

۱۶ مرداد ۱۴۰۰

پیشواز #روز_خبرنگار