به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، حسین حسامی با اشاره به مصوبه اخیر شورای شهر درخصوص مشارکت، فرآوری و مولدسازی زمین های کوچک مقیاس، اظهار داشت: این موضوع در جلسات کمیسیون‌های مختلف شورای شهر اعم از برنامه و بودجه، حقوقی، اقتصادی و حاشیه شهر بررسی کارشناسی شد تا سرانجام در جلسه علنی به رای گذاشته شد.

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین دارایی‌های شهرداری‌ها در کشور، زمین است، گفت: یکی از قالب‌های مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی و یا پرداخت بدهی‌های شهرداری، واگذاری زمین و پروانه بوده که ارزش افزوده‌ای برای شهر و مدیریت شهری ندارد و باید این اراضی مولدسازی و فرآوری شوند.

حسامی با تاکید بر لزوم پرهیز از خام‌فروشی زمین‌هایی که در تملک شهرداری است، افزود: اراضی در اختیار شهرداری‌ها دو دسته‌اند؛ یکی اراضی بزرگ‌مقیاس که عمدتا معاونت اقتصادی و سرمایه‌گذاری شهرداری روی آنها فعالیت و پروژه تعریف می‌کند و دیگری اراضی کوچک‌مقیاس.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهدمقدس تصریح کرد: درخصوص زمین‌های کوچک‌مقیاس اغلب کار خاصی نمی‌شود و بعضا در قالب تالار مبادلات املاک و مستغلات شهرداری، این اراضی با اضافه شدن پروانه به زمین، به متقاضیان واگذار می‌شود.

حسامی بیان داشت: برهمین اساس و به منظور ارتقاء بهره‌وری اقتصادی، مقرر شد شهرداری مشهد لایحه شیوه‌نامه مشارکت، فرآوری و مولدسازی زمین‌های کوچک‌مقیاس را با لحاظ رویکردهای مشخص و مدنظر شورای شهر، حداکثر تا مدت دو ماه از لازم‌الاجراء شدن این مصوبه، ارائه کند.