به گزارش پایگاه خبری شوراتریبون، حسین رجب صلاحی با اعلام این خبر اظهار داشت: درجات جدید پس از بررسی مدارک و مستندات مربوط به درجه‌بندی در کارگروه ساماندهی درجه‌بندی شهرداری‌ها در معاونت امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری ها تعیین شده است و از سوی وزیر کشور به استانداران ابلاغ شد.

وی افزود: به موجب دستورالعمل ابلاغی وزارت کشور، شهرداری هایی که چهار سال از زمان ابلاغ آخرین درجه آنها گذشته، می‌توانند پیشنهاد ارتقاء درجه خود را بعد از تائید استانداری به سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور ارسال کنند.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تصریح کرد: در استان تهران درجه شهرداری باقرشهر، در استان گیلان درجه شهرداری هشتپر و در استان خراسان رضوی درجه شهرداری گناباد به هشت ارتقاء یافت.

رجب صلاحی افزود: در استان گلستان درجه شهرداری آق قلا، در استان هرمزگان درجه شهرداری بندرخمیر و در استان خوزستان درجه شهرداری حمیدیه به هفت ارتقا یافت.

وی با بیان اینکه در استان اصفهان درجه شهرداری پیربکران به شش ارتقاء یافت، تصریح کرد: در استان اصفهان درجه شهرداری‌های وزوان و کمشچه، در استان همدان درجه شهرداری ازندریان و در استان زنجان درجه شهرداری سجاس به پنج ارتقا یافته است.

معاون امور شهرداری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌ها گفت: در استان خوزستان درجه شهرداری چوئبده، در استان آذربایجان شرقی درجه شهرداری خواجه و در استان کرمان درجه شهرداری کیانشهر به چهار ارتقا یافت.

رجب صلاحی بیان داشت: ارتقاء درجه شهرداری ها به استناد تبصره (۳) ماده (یک) آئین نامه حقوق و مزایای شهرداران مصوب (۱۳۷۰/۴/۱) هیات وزیران و اصلاحیه های بعدی آن و بر اساس شیوه نامه و عوامل ناظر بر درجه‌بندی شهرداری ها که طی نامه شماره (۳۴۷۹ مورخ ۹۴/۱/۱۹) به تائید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی وقت کشور رسیده، انجام می‌شود.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه درجه بندی شهرداری‌ها تاکید کرد: از این پس شهرداری ها فقط از طریق بارگذاری اطلاعات و مستندات موردنیاز در این سامانه، از آخرین وضعیت درجه شهرداری خود آگاه می شوند و به مکاتباتی در زمینه درجه بندی شهرداری ها پاسخ داده می شود که ثبت اطلاعات و بارگذاری قبلاً از طریق این سامانه انجام شده و شهرداری کد رهگیری دریافت کرده باشد.