به گزارش پایگاه خبری شورا تریبون به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای عالی استانها، حسین اکبری ، ضمن تبریک فرارسیدن۱۷مرداد و روز خبرنگار، این روز و مناسبت مهم را به تمامی اصحاب رسانه و خبر تبریک گفت و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای رسانه وپاس داشت زحمات پیشکسوتان جامعه خبری و تمامی فعالان عرصه خبر در رسانه‌های گروهی، افزود : خبرنگاران نقش مهمی در تحولات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی دارند و هرچه خبرنگاران حرفه ای و کارآزموده شوند مسائل و مشکلات شهرستانها و استان وبه تبع آن کشور بهتر منعکس می شود.

 

نماینده مردم خراسان جنوبی در شورای عالی استانها گفت: مسئولان و شوراهای اسلامی شهر و روستا، باید خبرنگاران را امین و مشاور خود بدانند چرا که خبرنگاران می توانند با ارائه گزارشات دقیق و حرفه ای خود، ظرفیت ها، مزیت ها، توانمندی ها، آسیب ها و چالش های استان و شهرستان ها رابرای مدیران سطوح مختلف منعکس نمایند و از این منظر نقشی کارشناسی ایفا نمایند..

 

این عضو شورای اسلامی شهر فردوس در ادامه گفت:درخواست ما ازخبرنگاران عزیز، نیز این  است که در ایفای رسالت خود جدی باشند و در طرح مشکلات مردم و انعکاس مطالبات عمومی از هیچ کوششی دریغ ننمایند.

 

اکبری در ادامه ضمن اشاره به سختی کار خبرنگاران و لزوم احترام و تکریم خبرنگاران گفت :وظیفه ما این است که در کنار توجه به مسائل صنفی و مناسبتی روز و هفته خبرنگارو گرامیداشت این ایام به نحو شایسته ، به مسائل رفاهی و معیشتی خبرنگاران و رفع موانع و مشکلات آنها نیز توجه جدی داشته باشیم.

وی افزود :اگر از جامعه خبری ، انتظار رفتار حرفه‌ای داریم باید به جایگاه و منزلت و امور رفاهی آنان هم توجه نموده و انتظارات خبرنگاران را هم در نظر گرفته و در جهت تحقق خواسته ها و مطالباتشان تلاش نماییم.

 

نماینده مردم خراسان جنوبی در شورای عالی استانها، در ادامه به ضرورت  آشنایی  اصحاب و فعالان رسانه ای با حوزه مدیریت شهری اشاره کرد و افزود: بدون شک در صورت ارتباط بیشترو مستمر مدیریت شهری با خبرنگاران ، این عزیزان  می توانند با آگاهی و اشراف بر اقدامات و فعالیت های شهرداری و شوراهای اسلامی شهرها، عملکرد این بخش ها را به طور شایسته به همشهریان منتقل نماینده مردم خراسان جنوبی در شورای عالی استانها کند.

 

اکبری رسانه ها را پل ارتباطی بین مردم و مسئولان دانست و گفت:  خبرنگاران و رسانه ها ، علاوه بر برخورداری از قدرت اطلاع رسانی ، از امکان ارزشمند آموزش و آگاهی بخشی نیز برخوردارند و این امر می تواند مدیریت شهری را در رسیدن به شهری ایده آل یاری دهد.